fbpx

Zbavte se suchých úst za pomoci xylitolu

Víte, jak vznikají problémy se suchými ústy? Buď se tak stává v případě, když slinné žlázy v ústech nepracují správně, nebo ve chvíli, kdy mnohem častěji dýcháte ústy než nosem. Špatné slinění mohou způsobit léky, léčba rakoviny, poruchy imunitního systému, kouření nebo užívání metamfetaminu. Suchá ústa vás mohou trápit krátkodobě nebo přetrvávat i delší čas.

Jak se problémů se suchými ústy zbavit?

Jedním z nejčastějších a nejjednodušších řešení je žvýkání žvýkačky bez cukru. Navíc má i okamžité výsledky. Je to proto, že žvýkání pomáhá stimulovat tvorbu slin. Tím, že sáhnete po žvýkačce s obsahem xylitolu, získáte ještě mnohem více benefitů. Xylitol totiž přirozeně pomáhá zvyšovat slinění.

V každém případě se vyhněte ústním vodám, které obsahují alkohol. Ten ústa vysušuje. Můžete místo toho najít ústní vody s obsahem xylitolu. Ty prokážou mnohem lepší účinek.

Speciální produkty

Existují také speciální produkty včetně sprejů a nejrůznějších gelů, které pomáhají bojovat se suchými ústy. I v tomto případě platí, že výrobek s příměsí xylitolu poskytne mnohem lepší službu. Jako bonus xylitol dokáže redukovat výskyt zubního kazu. Tím pádem vyřešíte kromě suchých úst i zdraví ústní dutiny.

Xylitolové žvýkačky jsou účinná forma  boje proti suché ústní dutině
Xylitolové žvýkačky jsou účinná forma boje proti suché ústní dutině

Vyměňte léky

Jak jsme zmiňovali, za suchými ústy často stojí různé léky. Pokud je to možné, vyměňte je za jiné, abyste se problémů zbavili. Například spousta přípravků na uvolnění nosních dutin naopak příliš vysušuje. A protože jsou nosní cesty spojené s těmi ústními, je potřeba udržovat tuto oblast řádně hydratovanou a zvlhčenou.

Nosní sprej s příměsí xylitolu vyčistí vaše nosní dutiny a zároveň je pomůže zvlhčit. Lepších účinků dosáhnete, když budete nosní sprej s xylitolem používat pravidelně.

Pijte dostatek vody

Řešení, které vás asi napadne jako první, ale také to, které velmi často podceňujeme. Pokud vás trápí problémy se suchými ústy, možná jste málo hydratovaní. Pijete dostatek vody? Ideální množství jsou dva litry denně. Pravidelný pitný režim významně přispěje k redukování suchých a popraskaných úst.

Vyzkoušeli jste už několik způsobů, jak se problémů se suchými ústy zbavit? Sáhněte tentokrát po xylitolu. Vaše potíže snadno a navíc rychle vyřeší.

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.