fbpx

Xylitol žvýkačky pro zdravé zuby

Xylitol neškodí zubům
Žvýkačky ze xylitolu napomáhají udržení zdravého chrupu

Zuby bychom si měli čistit po každém jídle. Když nemáme k dispozici koupelnu, kartáček a zubní pastu, obvyklou volbou jsou žvýkačky. Bez cukru samozřejmě!

Co přesně dělá žvýkačka v ústech po jídle?

Největší riziko pro zubní sklovinu, pokud si po jídle nevyčistíme zuby, představuje cukr. Bakterie v ústech jej rozkládají a produkují kyselinu poškozující sklovinu a vytvářející základ pro vznik zubního kazu. Úkolem žvýkačky nahrazující čištění zubů je odstranění plaku, tedy vrstvy kyselin, sacharidů a bakterií. Žvýkačka vyrovnává pH v ústech a žádné kyseliny tak nevznikají.

Žvýkačky s xylitolem

Xylitolové žvýkačky jsou výborné pro hygienu a zdraví ústní dutiny. Z jednoduchého důvodu: nejenže čistí plak na povrchu zubů, pomáhají navíc zabránit tomu, aby se v ústech usadily bakterie ze zbytků potravin. Na rozdíl od cukru, z xylitolu bakterie nezískají žádnou energii. Žvýkáním žvýkaček s xylitolem se zvyšuje produkce slin, což je základní způsob péče o poškozenou zubní sklovinu. Testy prokázaly dlouhodobé snížení výskytu zubního kazu u lidí užívajících xylitol.

Žvýkačka bez cukru je jedna možnost, pokud vám ale skutečně jde o zdravé zuby, xylitolové žvýkačky jsou jasnou volbou.

Žvýkačky s Xylitolem
Žvýkačky ze xylitolu se vyrábí s různými příchutěmi

Xylitol žvýkačky se skvělou chutí

Xylitolové žvýkačky využívají místo cukru přírodní náhrady, která se přirozeně vyskytuje v ovoci. Xylitol má navíc o třetinu méně kalorií než cukr, uvítá je tedy každý, kdo si hlídá štíhlou linii.

Navíc je seženete v několika příchutích a sám xylitol má lahodnou chuť. Vedle klasických mátových a ovocných příchutí je populární také přírodní chuť skořice či zeleného čaje. Žvýkačky jsou ideálním způsobem, jak dostat do úst zdraví prospěšný xylitol pravidelně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.