fbpx

Xylitol žvýkačky pro zdravé zuby

Xylitol neškodí zubům
Žvýkačky ze xylitolu napomáhají udržení zdravého chrupu

Zuby bychom si měli čistit po každém jídle. Když nemáme k dispozici koupelnu, kartáček a zubní pastu, obvyklou volbou jsou žvýkačky. Bez cukru samozřejmě!

Co přesně dělá žvýkačka v ústech po jídle?

Největší riziko pro zubní sklovinu, pokud si po jídle nevyčistíme zuby, představuje cukr. Bakterie v ústech jej rozkládají a produkují kyselinu poškozující sklovinu a vytvářející základ pro vznik zubního kazu. Úkolem žvýkačky nahrazující čištění zubů je odstranění plaku, tedy vrstvy kyselin, sacharidů a bakterií. Žvýkačka vyrovnává pH v ústech a žádné kyseliny tak nevznikají.

Žvýkačky s xylitolem

Xylitolové žvýkačky jsou výborné pro hygienu a zdraví ústní dutiny. Z jednoduchého důvodu: nejenže čistí plak na povrchu zubů, pomáhají navíc zabránit tomu, aby se v ústech usadily bakterie ze zbytků potravin. Na rozdíl od cukru, z xylitolu bakterie nezískají žádnou energii. Žvýkáním žvýkaček s xylitolem se zvyšuje produkce slin, což je základní způsob péče o poškozenou zubní sklovinu. Testy prokázaly dlouhodobé snížení výskytu zubního kazu u lidí užívajících xylitol.

Žvýkačka bez cukru je jedna možnost, pokud vám ale skutečně jde o zdravé zuby, xylitolové žvýkačky jsou jasnou volbou.

Žvýkačky s Xylitolem
Žvýkačky ze xylitolu se vyrábí s různými příchutěmi

Xylitol žvýkačky se skvělou chutí

Xylitolové žvýkačky využívají místo cukru přírodní náhrady, která se přirozeně vyskytuje v ovoci. Xylitol má navíc o třetinu méně kalorií než cukr, uvítá je tedy každý, kdo si hlídá štíhlou linii.

Navíc je seženete v několika příchutích a sám xylitol má lahodnou chuť. Vedle klasických mátových a ovocných příchutí je populární také přírodní chuť skořice či zeleného čaje. Žvýkačky jsou ideálním způsobem, jak dostat do úst zdraví prospěšný xylitol pravidelně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.