fbpx

Xylitol bonbony – Mlsejte bez výčitek

Bonbony s přírodním sladidlem xylitol

Hledáte zdravý bonbon na mlsání a udržení svěžího dechu? Xylitolové bonbony neobsahují cukr ani leštidla ze včelího vosku. Jako přírodní náhrada sladkostí prokazatelně snižují výskyt zubního kazu. Bonbony s xylitolem navíc skvěle chutnají a zamilují si je i děti.

 

Sladká odměna pro vaše zuby

Bonbóny ze xylitolu neuškodí vašemu chrupu
Sladkosti ze xylitolu na rozdíl od cukru neničí vaše zuby, ale pomáhají jim

Bonbony s obsahem xylitolu jsou zdravou náhradou sladkostí z cukru. Chuťově se jim zcela vyrovnají a jejich pravidelné užívání navíc prospívá zdraví našich zubů.

Z televizních reklam a letáčků v čekárně u zubaře máme vštípenou správnou představu, že zuby si máme čistit po každém jídle, dávat pozor na hladinu pH v ústech a vyhnout se nadměrné konzumaci cukru. Po každém spolknutém kousku potraviny probíhá v ústech rozklad sacharidů na kyseliny, které na zubní sklovině vytvoří lepkavou vrstvu známou jako zubní plak.  Pokud tato vrstva kyselin, sacharidů a bakterií zůstane na zubu příliš dlouhou dobu, začíná vznikat zubní kaz. Ideální prevencí je okamžité odstranění plaku vyčištěním zubů, případně zamezení jeho vzniku.

Xylitolové bonbony spojují obě zásady péče o zdraví zubu dohromady. Namísto cukru obsahují přírodní sladkou náhradu: xylitol, který se přirozeně vyskytuje ve většině ovoce a zeleniny. Můžete je mít kdykoliv u sebe a po jídle se postarat o udržení ústní hygieny. Xylitol v ústech zabrání vzniku kyselého prostředí a zubního plaku.

Na rozdíl od cukru, který v ústech metabolizuje, xylitol bakterie rozložit nedokáží. Je-li navíc xylitol v ústech přítomen v dostatečném množství, zabraňuje vzniku kyselin a bakteriím nedovoluje uchycovat se na zubní sklovině. Konzumace xylitolu také dokáže díky remineralizaci přispět k zastavení či “vyléčení” zubního kazu v raném stádiu.

Dobrou chuť i po jídle

Kluk dělá bublinu se žvýkačkou z xylitolu
Xylitolové bonbony a žvýkačky se vyrábí s různými příchutěmi

Abychom dosáhli správného účinku na zdraví zubů, je potřeba xylitol dopravovat do úst pravidelně a v určitém množství, aby bylo zdravé prostředí a stabilizované pH udrženo po celý den. Xylitolové bonbony obsahují 100 % xylitolu ve farmaceutické čistotě, jde tedy o nejjednodušší a nejpřímější cestu k příjmu xylitolu. K dosažení ideální péče o zubní sklovinu stačí dopřát si tři bonbony denně. Kombinovat je můžete také s xylitolovými žvýkačkami.
Lesklý povrch, jaké mívají bonbony, je vytvářen leštidly, obvykle jde o včelí vosk. Xylitolové bonbony jsou oproti tomu zcela přírodní, neobsahují žádné látky živočišného původu. Jejich složení je jednoduché: xylitol a přírodní příchutě (skořice, citron, lesní plody, máta), kalcium a hořčík.

“Mami, já chci bonbon s xylitolem!”

Udržet sladkosti z dosahu dětí je často nadlidský úkol. A obchody s potravinami nám to umístěním regálů s cukrovinkami k frontě u pokladny zrovna neusnadňují. Nadměrná konzumace cukru ale především dětským zubů výrazně škodí. Máme pro vás malý trik, kterým dosáhnete svého a ještě děti přesvědčíte, že i oni dostali to, co chtěli. Xylitolové bonbony s několika příchutěmi si oblíbí snadno. Vyhnou se přitom konzumaci cukru a nevědomky se učí starat o hygienu svých úst a zdraví svých zubů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.