fbpx

Přírodní sladidlo březový cukr

Alternativním označením pro xylitol je také březový cukr, méně často se používá název dřevný cukr. Xylitol pochází z řeckého označení pro dřevo: xylo.

Přes ustálené označení není dřevo břízy (přesněji kůra stromu) jediným zdrojem tohoto přírodního sladidla. Xylitol se může získávat  i ze stvolů kukuřice, které jsou jinak odpadním produktem zemědělské výroby.  Díky těžbě xylitolu tak dostávají dalšího využití než pouhé přeměny na oxid uhličitý při spálení. Získaná látka, xylitol, se však v ničem neliší, ať už se získává z břízy nebo z kukuřice.

Březový les se může využít pro výrobu Xylitolu
Xylitol se také vyrábí ze dřeva bříz

Březový cukr je oblíbeným přírodním sladidlem, jako zdravou náhradu cukru jej volí diabetici i ti, co myslí na svoje zdraví a štíhlou linii. Obsahuje výrazně méně kalorií než cukr a přitom je stejně sladký a chuťově zaměnitelný. Oceňované jsou i účinky xylitolu na zdraví, především zubů. Xylitolové bonbony a žvýkačky s xylitolem pomáhají udržet správné pH v ústech a předcházet vzniku zubního kazu. Březový cukr neboli xylitol je dobrou volbou pokud chcete nahradit cukr a sladkosti zdravou a přírodní pochutinou.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.