fbpx

Pozitivní účinky xylitolu na lidské zdraví

Sladká alternativa

Cukr je narozdíl od Xylitolu pro zdraví zátěžíXylitol sice chutná i vypadá přesně jako cukr, zde ale podobnost končí. Xylitol je přesně jako cukr, tedy až na to, že xylitol prospívá vašemu zdraví. Zatímco cukr je pro tělo zátěží, xylitol opravuje a uzdravuje. Kromě toho zvyšuje obranyschopnost, chrání před chronickými onemocněními a zpomaluje stárnutí.

Čištění dýchacích cest

Výzkumy naznačují významné pozitivní účinky xylitolu na lidské zdraví, například při využití v nosním spreji. Jestliže infekční mikroorganismy v dutinách ulpívají na slizovitých membránách a tkáních nosní dutiny, mohou zde způsobovat infekce a choroby. Xylitol příznivě působí jako prevence infekce horních cest dýchacíchPřidání přesně odměřeného množství xylitolu do solného roztoku nosního spreje výrazně zefektivní schopnost spreje zvlhčit a pročistit dýchací cesty.

Jelikož xylitol brání mikroorganismům, nečistotám a dráždivým látkám ulpívat na povrchu tkáně, vede pravidelné používání nosního spreje s xylitolem ke snížení množství infekcí dýchacích cest a také usnadňuje dýchání. A to jsou jen některé z pozitivních účinků xylitolu. Xylitol také stimuluje naši vlastní obrannou schopnost čištění nosu. Navíc také snižuje koncentraci soli v kapalině na povrchu dýchacích cest, čímž pomáhá našim vlastním antibiotickým látkám pracovat efektivněji – tím je odstraněn problém slanosti roztoku.

Xylitol příznivě působí jako prevence ušních infekcíPrevence ušních infekcí

Finští lékaři zjistili v pečlivě sledovaných studiích, že 8 gramů xylitolu denně užívaného orálně zabránilo přibližně 40 % ušních infekcí. Než mohou bakterie způsobit jakoukoli infekci, musí nejdřív být schopné udržet se na povrchu tkáně. Zde opět hraje roli jedinečná vlastnost xylitolu, který je schopen mikroorganismům zabránit v ulpívání na tkáni.

Snižování nitroočního tlaku

Xylitol příznivě působí jako prevence zákalu v okuPoužití xylitolu bylo zmíněno v evropském patentu pro léčbu nitroočního tlaku, který může vést až ke vzniku zeleného zákalu, což je závažné onemocnění způsobující poškození zrakového nervu. Bylo zde uvedeno, že použití solného roztoku s obsahem xylitolu způsobilo snížení nitroočního tlaku.

Poznámka: Xylitol je potravina, nikoli léčivo, proto na výrobcích s xylitolem nejsou uvedena žádná tvrzení o jeho pozitivních účincích na zdraví.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.