fbpx

Informace pro odborníky

Pro lékaře

Informace o Xylitolu pro lékařeLidské tělo dokáže molekulu xylitolu s 5 uhlíky snadno přeměnit na energii. Mnoho patogenních bakterií však xylitol stejným způsobem zpracovat nedokáže. Xylitol kromě toho také snižuje schopnost bakterií ulpívat na tkáních lidského těla, především v ústní a nosní dutině. Navíc xylitol také unikátním způsobem snižuje schopnost bakterií vytvářet biovrstvu, díky čemuž pak bakterie snadněji podléhají působení antibiotik a přirozené lidské imunity.

Pro zubaře

Informace o Xylitolu pro zubařeKaždodenní používání xylitolu podporuje zdraví vašich zubů a celé ústní dutiny. Vzhledem ke struktuře molekul xylitolu s 5 uhlíky nemohou bakterie xylitol metabolicky zpracovat. To zbrzďuje produkci bakteriálních kyselin, které způsobují zubní kaz. Pacientům, kteří mají problémy se zuby, lze doporučit užívání xylitolu na každodenní bázi, díky čemuž dojde ke snížení množství bakterií v ústech a omezení vzniku zubních kazů. Doporučte pacientům používat výrobky s xylitolem pětkrát denně: čistit si zuby zubní pastou se 100% xylitolem ráno a večer a používat žvýkačky nebo bonbony s xylitolem po každém jídle

Pro nutriční terapeuty

Informace o Xylitolu pro nutriční terapeuty

Naši generaci ničí posedlost cukrem. Výzkumy prokázaly, že běžný stolní cukr oslabuje tělo a způsobuje řadu zdravotních problémů. Zařazení xylitolu do běžné stravy však naopak přináší celou řadu zdravotních výhod. Přečtěte si články o tom, jak lze xylitol co nejlépe zahrnout do zdravého stravování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přihlášení k odběru novinek
Přeji si dostávat informace a tipy o výživě a zdraví na můj e-mail:

Z odběru je možné se kdykoli odhlásit. Další informace k ochraně Vašeho soukromí naleznete v dokumentu Informace o zpracování osobních údajů.